Facebook ? silne medium

Telewizja, radio i prasa drukowana, nie są już tak znaczącymi mediami jak kiedyś. W dobie Internetu władza jest w sieci. Jednak, nawet portale internetowe, multimedialne wydania gazet i podcasty audycji, nie cieszą się taką popularnością i nie rozchodzą z taką prędkością jak wpisy na portalach takich jak Facebook.

Facebook jako jedyny ma ponad miliard unikatowych użytkowników. To ponad jedna siódma populacji całej planety. Liczby robią ogromne wrażenie. To siła, jakiej nie wolno lekceważyć. Znane są już przypadki bojkotów, akcji protestacyjnych ? jak tak z ACTA.

W ramach Facebooka można tworzyć grupy zainteresowań (na przykład dyskusyjne grupy o filmie, czy o pracy w kulturze i sztuce). Tam obecnie kreuje się życie towarzyskie. W pewnym sensie, rzecz jasna, bo przecież ludzi w dalszym ciągu spotykają się ze sobą. Choć coraz częściej komunikujemy się właśnie tym portalem. To również miejsce, w którym media publikują odnośniki do swoich publikacji. Bez niego, miałyby o wiele mniej czytelników.

Comments are closed.