Blog ? pasja czy praca?

W sieci internetowej mamy niemal nieograniczone możliwości rozwoju. Możemy mieć konto na Facebooku, na Twitterze lub każdym innym portalu. Możemy komentować, wrzucać zdjęcia, filmy ? a nawet prowadzić własny serwis. Jednak na to trzeba mieć fundusze ? serwer, domena i tak dalej. Nie każdego stać, nie każdy się na to decyduje? Czasem ludzie wybierają bloga.

Blogowanie jest bardzo modne. Piszą amatorzy, profesjonaliści, ludzie znani i nieznani. Blogują politycy, kucharze, artyści, podróżnicy? To bardzo efektywny i efektowny sposób promocji. Wiele serwisów pozwala na zamieszczanie filmów, zdjęć? Wiele, jeśli blog zyskuje sławę, włącza go w swoje szeregi i zatrudnia.

Autorzy blogów mogą też na nich zarabiać. Nawet, jeśli nie mają własnych domen i serwerów, to korzyści i tak mogą z nich płynąć. Piszący o literaturze, dostają darmowe książki, piszący o filmie ? potrafią sobie załatwić akredytacje na filmy? Melomani ? na koncerty. Nawet ci, którzy piszą o gastronomii mogą liczyć na wsparcie ? jeśli są popularni, lokale same fundują im potrawy, licząc na pozytywne opinie.

Comments are closed.